UX dizainas

Vartotojo patirties dizainas – UX dizainas

UX dizainas užtikrina, kad produktas ar paslauga klientui būtų pateikta kuo patogiau, paprasčiau ir suprantamiau. Kuo geriau tai bus padaryta, tuo laimingesnis klientas jausis svetainėje. Kas yra geras UX dizainas? Vieno atsakymo į šį klausimą nėra, nes vieni klientai nori vienos funkcijos, kiti – kitos. „Vdisain” turi patirties su įvairiais klientais ir jų skirtingais poreikiais. Užstrigote su savo UX dizainu? Susisiekite su mumis, raskime sprendimus kartu!

Remdamiesi savo patirtimi, galime išskirti kelis dalykus, kurie būdingi visiems puslapiams, pasižymintiems geru UX dizainu:

  • Klientai ir paslaugų naudotojai yra svarbiausi. Kad ir kokį puslapį kurtumėte, svarbiausia žinoti, kam jis skirtas. Svarbiausia turi būti tikslinė grupė ir jos poreikiai. Tačiau kaip sužinoti, kas jiems svarbu? Tai daroma atliekant parengiamąjį darbą, tiriant kitų žmonių patirtį ir, jei reikia, net rengiant interviu. Visa tai siekiant užtikrinti, kad UX dizainas būtų tinkamas ir naudotojams būtų malonu naudotis svetaine.
  • Svarbiausi žodžiai – paprastumas ir aiškumas. Bet kuriuo atveju naudotojai nori suprasti svetainę ir kaip ja naudotis. Nesvarbu, kokia ypatinga ir graži būtų svetainė, svarbiausia, kad ja būtų galima naudotis.
  • Pasiekta gera pusiausvyra tarp tendencijų ir klientų poreikių. Svetainė turi atrodyti šiuolaikiškai ir turėti visas naujausias funkcijas, kurių tikisi naudotojai. Tuo pat metu geras UX dizaineris žino, kaip jį susieti su kliento poreikiais.
  • Puslapis buvo tinkamai išbandytas. Rengiant UX dizainą visuomet atliekama daug bandymų, kad būtų nustatyta, kaip klientai su juo sąveikauja. Kuo geriau išbandyta, tuo daugiau įžvalgų, kaip svetainę padaryti dar geresnę.
  • Svetainės naudotojų klausomasi. Kad ir kaip gerai svetainė būtų išbandyta, klientai vis tiek gali susidurti su problemomis ar nepatogumais realiame pasaulyje, kurie nebuvo numatyti. UX dizaineriai turi būti lankstūs ir pasiruošę keisti savo pradinę viziją, kad naudotojams suteiktų geriausią patirtį.

Atliktas darbas : Openrate web dizainas. Kliento netenkino senosios svetainės dizainas (žr. toliau).

  1. Sukūrėme naują vizualinį identitetą.
  2. Sudarėme svetainės turinio žemėlapį
  3. Pasirinkome lėšas, sukūrėme dizaino šablonus ir nustatėme naudotojų hierarchiją (dešinėje).
  4. Sukūrėme naudotojo sąsajos išvaizdą ir pojūtį. Sukūrėme animacijos koncepcijas. Klientui paprašius, sukūrėme vaizdinį jų darbo eigos brėžinį.
  5. Klientas labai patenkintas ir dizainas pradedamas kurti!

UX dizaineris išmano dizainą ir žmones

Kas yra geras UX dizaineris? Be abejo, svarbu išmanyti techninę dizaino pusę. Bet ne tik. Kitos savybės taip pat naudingos. Pavyzdžiui, geras spalvų ir kompozicijos pojūtis. Tuo pat metu gera rutinos tolerancija, nes kūrybinė pusė yra tik viena UX dizaino dalis. Labai svarbus vaidmuo taip pat tenka moksliniams tyrimams, analizei, bandymams ir klaidų taisymui. Tačiau svarbiausia savybė, kaip teigiama, yra netikėta – empatija, gebėjimas įsijausti į kito žmogaus padėtį. Tik empatiškas žmogus gali pajusti, kas svarbu naudotojui, kokios yra naudotojo problemos ir kaip jas išspręsti.

Atliktas darbas: Mes sukūrėme ” Webquer” viešųjų pirkimų platformą naudodami „Laravel” ir „VueJS” sistemas. Projektas truko 4 mėnesius. Taip pat sukūrėme pasirinktinį administratoriaus skydelį, skirtą naudotojams valdyti ir pirkimams tvirtinti. Aplinkos struktūra yra vieno puslapio programa, todėl svetainės įkrovimo greitis yra didesnis nei kraupus.

Dešinėje esantis paveikslėlis yra „Webqueri” puslapio karkasas.

Geras UX dizainas – raktas į verslo sėkmę

Kokią naudą gauna įmonė, turinti gerą UX dizainerį savo interneto svetainei ar programėlei? Suprantamas puslapis pritraukia naudotojus ir taip padidina klientų aktyvumą svetainėje. Tačiau kuo laimingesni klientai yra puslapyje, tuo daugiau jie perka, todėl pardavimai didėja. Be to, sumažės skundų ir užklausų dėl svetainės, nes vartotojui viskas jau aišku. Galiausiai geras UX dizainas padeda įmonei sutaupyti pinigų ir laiko, padidinti klientų skaičių ir pardavimus.